Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 186 komentarzy

Pogromca Elit

Pogromca Elit - Wielkie oszustwo elit intelektualnych i finansowych. Nie interesuję się polityką z poziomu pionków. Obserwuję graczy, którzy mają "ukryty wpływ" na WSZYSTKO. "Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła" - abp Marc

Przejęcie kraju. Jak to działa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Model dezintegracji krajów wg podręczników KGB jest bardzo skutecznym narzędziem pozwalającym na przejmowanie kontroli nad krajami. Techniki te były używane na całym świecie z dużym powodzeniem. Zapoznanie się z tym modelem pozwala na świadomą ocenę stanu w jakim się znajduje nie tylko nasz kraj ale i każdy inny, oraz ocenić podatność krajów na rewolucję. Jest to bardzo istotne zagadnienie, ponieważ globaliści wykorzystują dokładnie ten sam model w dezintegrowaniu państw narodowych w jeden globalny system.

Ponad 80% funduszy na obalanie krajów nie jest skierowana na bezpośrednie działania militarne. Klasyczne szpiegostwo, rewolucje, militarne ofensywy zajmują jedynie około 15-20% budżetu. Największe środki idą na destabilizację kraju, przygotowanie gruntu pod rewolucję i zmianę władzy.

Sun Tzu 2500 lat temu pisał, że aby zaimplementować jakąkolwiek politykę, jest najmniej efektywnym robienie tego za pomocą militarnych rozwiązań. Najwyższą formą sztuki wojennej jest brak jakichkolwiek otwartych działań militarnych/wojen. Sztuką jest przejąć wszystko co przedstawia realną wartość w kraju, oraz doprowadzenie do momentu, w którym percepcja rzeczywistości podbijanego narodu jest tak wypaczona, że nie jest on w stanie rozpoznać wroga jako wroga. Co więcej cywilizacja, sposób życia, etc wroga jest odbierany jako pozytywna alternatywa dla istniejącego systemu. Jeżeli sabotaż jest skuteczny na takim poziomie wtenczas podbijany naród dobrowolnie poddaje się bez ani jednego wystrzału.

Cały proces dezintegracji jest dobrze widoczny gołym okiem, zmiany zachodzące w społeczeństwie są bezpośrednio odczuwalne przez większość społeczeństwa. Sabotażyści w tym systemie nie wysadzają mostów czy domów, nie zabijają ludzi itd. Sabotażystą może być student, aktor, reżyser, dziennikarz etc.

Aby proces infiltracji czy sabotażu miał możliwość zaistnieć państwo musi być państwem otwartym. Musi być otwarte na masową manipulację z zewnątrz. Państwa takie jak Japonia 100 lat temu czy blok komunistyczny były społecznościami zamkniętymi. Miały zamknięte granice dla zachodnich gazet, filmów, radia, towarów itd. Cel takiego zamknięcia był jeden, tj utrzymanie status quo, utrzymanie kultury, utrzymanie porządku publicznego.

Tak więc musi być uruchomiony schemat Nadawca -> Odbiorca. Globaliści proces ten utrzymują głównie poprzez fundacje na rzecz "wolności" (np. Fundacje G. Sorosa "for Open society", patrz Fundacja Batorego).
To pozwala na rozpoczęcie działań:

(link do całego obazka www.prisonplanet.pl/files/1196098270/kgbx.jpg)

Jeżeli podstawowe założenie ”otwartego społeczeństwa jest spełnione” proces sabotażu może się rozpocząć. Przejęcie przechodzi przez cztery fazy:

Proces “demoralizacji” kraju. Trwa od 15 do 20 lat. Jest to okres tworzenia się kolejnego pokolenia/generacji “wyedukowanych” młodych ludzi. Obejmuje następujące pola:

(link do całego obrazka www.prisonplanet.pl/files/1196098270/kgb2.jpg)

W momencie gdy kraj jest doprowadzony do poziomu pełnej demoralizacji, gdzie nic już nie działa w tak jak powinno, kiedy ludzie nie są pewni czy coś jest dobre czy złe, białe czy czarne, kiedy zatarte są różnice pomiędzy dobrem a złem, rozpoczyna się proces ”destabilizacji”.

“Destabilizacja” polega na dokładnie- destabilizacji wszystkich instytucji, organizacji działających wewnątrz kraju. Celem tych działań są bezpośrednio:
- Ekonomia. Relacje społeczne/zawodowe. (radykalizacja procesu pośredniczenia, brak możliwości komunikacji i porozumienia)
- Prawo i systemy bezpieczeństwa.
- Media

(link do całego obrazka www.prisonplanet.pl/files/1196098270/img/kgb3.jpg)

Proces destabilizacji prowadzi najczęściej do “kryzysu”. Zaczyna się on gdy obrany rząd, ciała zarządcze, struktura społeczna upada i nie może dalej normalnie funkcjonować. Ekonomia przestaje być produktywna. W tym czasie sztuczne ciała/grupy są powołane/wprowadzone do społeczeństwa. Mogą to być jak w przypadku socjalistycznych rewolucji przez nikogo nie wybrane “komitety rewolucyjne” pracowników, mogą to być media lub inne nieokreślone grupy chcące poprowadzić kraj do odbudowy.

Wszystkie te ruchy w czasie “kryzysu” żądają dopuszczenia ich do władzy. Jeśli ich żądania nie są spełnione, często przejmują ją siłą. Komitety takie mogą utrzymywać samozwańczą władzę wymierzania egzekucji, legislacji prawnej i orzekania wyroków sądowych.

Kiedy nic nie działa społeczeństwo jako całość oczekuje wybawienia/wybawcy. Grupy religijne oczekują nadejścia mesjasza, lub wieszczą koniec świata. Grupy robotników oczekują szybkich silnych/zdecydowanych działań, godzą się na powołanie nawet dyktatury lub innych rządów centralizujących całą władzę aby odwrócić koleje zdarzeń. Wszyscy oczekują silnego rządu, silnego lidera, wybawcy.

W tym momencie obce mocarstwo tworzące proces destabilizacji wchodzi militarnie do kraju i zaprowadza “porządek” lub organizacje kierowane przez agentów przejmują władzę przy wsparciu z zewnątrz. Jednym słowem albo rozpoczyna się wojna domowa albo inwazja z zewnątrz.

Potem następuje “Normalizacja”. Na tym etapie rewolucji, ci którzy przejęli władzę już nie potrzebują żadnych ruchów rewolucyjnych, agentów, liberałów, homoseksualistów, profesorów, związków zawodowych etc. Wszyscy zostają oddelegowani lub wyeliminowani, czasami fizycznie. Wszyscy którzy walczyli o wszelkie formy źle zrozumianej wolności w procesie demoralizacji i destabilizacji zostają usunięci. Choć często mogą sobie nie zdawać z tego sprawy wykonali swoje zadanie, nikt ich więcej nie potrzebuje.

Nowa władza potrzebuje stabilizacji, aby wykorzystać naród, aby wykorzystać wszystkie atrybuty rządu. Ci, którzy nadal myślą że o coś mogą jeszcze powalczyć są wyeliminowani, często za pełną zgodą społeczną. Od tego czasu w sposób brutalny zakańczane są strajki, ruch społeczne, liberalne, seksualne itd.Widząc ten model możemy zadać sobie wiele pytań. W jakim punkcie destrukcji jest nasz kraj?
Dlaczego wiele osób zaangażowanych w procesy polityczne/władzy jest eliminowanych? Czy kraj jest już w procesie "destabilizacji"? Rozejrzyj się dookoła i pomyśl...

prisonplanet.pl


 

KOMENTARZE

 • @ Pogromca Elit
  Na wstępie pragnę pogratulować doskonałego opracowania wykładu Tomasa Schumana aka Yurija Bezmenova.

  Osobiście uważam, że jesteśmy w momencie przejściowym między destabilizacją, a kryzysem.
  Proces demoralizacji przebiegł błyskawicznie dzięki "upadkowi komunizmu" w Polsce i naturalnemu dla wszystkich odciętych od świata głodowi. Byliśmy głodni informacji, kultury, stylu życia etc. Wszystko to zostało nam podane na srebrnej tacy, a jednocześnie resztki naszej rodzimej kultury były poddawane procesowi "cepeliady" i obniżania rzeczywistej wartości. W imię postępu postanowiliśmy przyjąć wartości zachodu jako własne. O takim mechanizmie mówił Sun-Tzu w swojej Sztuce Wojny? Mówił. Jak widać pewne nauki nie tracą nigdy swojej aktualności. Jedyną pociechą pozostaje to, że miejscowi "pożyteczni idioci" zostaną fizycznie usunięci przez swoich idoli. Marne jednak to pocieszenie... Ciekaw jestem zdania innych userów. Być może wszyscy mamy podobne odczucia tylko inaczej umiejscawiamy Polskę w tym procesie.
 • Zintegrować nas może tylko religia i silna wiara.
  Nie ma innego czynnika integrującego tak dogłębnie i trwale.
 • Autor
  Te schematy zniewalania społeczeństw i zawłaszczania państw mają źródło w dużo wcześniejszych księgach. Stamtąd prawdopodobnie trafiły do podręczników KGB i nie tylko , wszak twórcy tej struktury (a zwłaszcza poprzedniczek) bardzo sprawnie poruszali się w tej tematyce.
 • @SpiritoLibero
  Bardzo dobra robota. Tak opracowany materiał mógłby stać się podstawą do prowadzenia akcji uświadamiającej wśród społeczeństwa, przy okazji różnych spotkań obywatelskich organizowanych przez różne organizacje patriotyczne, a kiedyś(gdy powstanie rząd narodowy) powinien być włączony do programów nauczania w szkołach i wyższych uczelniach, po odpowiednim dopasowaniu zakresu i sposobów przekazywania, do poziomu gremiów nauczanych. Widziałbym też w takim bloku tematycznym edukację ekonomiczną dającą młodym Polakom wiedzę na temat istoty systemu finansowo gospodarczego świata zachodniego i jego roli jako "nowoczesnego" kolonizatora społeczeństw całego świata, w tym Polski.
 • nareszcie
  to powinno być długo na jedynce (chodzi o te tabele, proszę przygotować większe, w lepszej rozdzielczości)

  pierwszy raz podano na ekranie ogół a nie szczegół

  jeszcze raz proszę aby skonsultować się w tej sprawie z ekranem i powielać te tabele (udoskonalone graficznie)
 • @karoljozef
  dodałem odnośniki do pełnych obrazków, nowych robić nie będę, a całe przycina system NE. pozdrawiam
 • Rozejrzyj się dookoła i pomyśl...
  Rozglądam się i widzę -Przywódzców z rozdziawionymi gębami .
  Za nimi pseudo- opozycyjne ruchy i dalej "bydło" ciekawe chwili.

  To diagnoza -
  Masz recepte??????????
 • @All
  Agenturze wpływu poświęciłem bieżący wpis (post?):

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/6121,kryterium-wielkosci-agentury-wplywu-rossy
 • @circ
  dasz w końcu na leciutki luz i wtedy do przodu?
 • kij ma dwa końce
  Ten tok rozumowania i dzialania bylby skuteczny, gdyby te techniki znal jeden kraj i potrafilby zachować to w tajemnicy. Jednak z tego, co nawet tu piszemy, nawet to co ja, jako laik wiem na ten temat, to w dzisiejszym świecie, nie mogloby, to być możliwe do zrealizowania. Każdy, szanujący się kraj powinien stosując te METODY PROFILAKTYCZNIE, WOBEC SĄSIADUJĄCYCH KRAJÓW, powinien mieć opracowania, skutecznego wykrywania i bezlitosnego likwidowania tego zjawiska, co nie jest trudne w dzisiejszych zinformatyzowanych światach. Dzialania takie, są bardzo latwo wykrywalne, przez odpowiednie slużby??? Zaznaczam tu, że dotyczy to krajów suwerennych i niepodleglych, do których Polski, nie należy mieszać. W Polsce odbywa się tylko, utrzymywanie, już zdobytych miliarnie, kiedyś, wrogie przejęcie???
 • @balsam
  całemu procesowi sprzyja obecna wladza, sami chętnie się tego pdejmują, jedynym przeciwnikiem jesteśmy my, jaki jest polski rząd każdy wie. Jedyne co mamy od niego to mase problemów i nerwów. Nie potrzebujemy takiego rządu. Mam go w dupie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY