Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 186 komentarzy

Pogromca Elit

Pogromca Elit - Wielkie oszustwo elit intelektualnych i finansowych. Nie interesuję się polityką z poziomu pionków. Obserwuję graczy, którzy mają "ukryty wpływ" na WSZYSTKO. "Musicie dużo czytać. By poznać prawdę. By dostrzec korzenie zła" - abp Marc

Zagłuszanie Prawdy przez media

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyjemy w czasach, w których odległości są zniwelowane przez wszechobecne media, będące w stanie rozpowszechniać newsy niemal w czasie rzeczywistym.

Te ośrodki przekazu są przede wszystkim tubami propagandowymi, dzięki którym cały świat może poznać w mgnieniu oka stanowisko dominującego anglosaskiego establishmentu. W ten sposób uprzedza się, a przez to czyni mało istotnymi, wszelkie późniejsze głosy bądź reakcje, pojawiające się to tu, to tam.

Potężny wpływ zarówno telewizji, jak i kina na mentalność, obyczaje jest dla wszystkich faktem nader oczywistym. Zasadne wydaje się więc pytanie, kto stoi za tzw. ośrodkami opiniotwórczymi'', kim są owi tytani, którzy od mniej więcej od stu lat wyznaczają standardy, określają co należy do ''dobrego smaku'', dyktują styl życia, trendy, slogany.

Powiązania telewizji z przemysłem filmowym zawsze były silne, ponieważ żyją one w symbiozie. Metro -Goldwyn Mayer, 20th-Century Fox, Paramount Pictures, Columbia, Warner Bross, Universal i United Artists, wszystkie te wytwórnie zostały założone i były od początku kierowane przez żydów z takich słynnych rodów jak Goldwyn, Fox, Leammle, Schenk, Lasky, Zukor, Thalberg, Cohen, Mayer czy Warne

(Na podstawie cytatu u Alfreda Lilienthala, ''The Zionist Connection II'', Nowy Brunszwik, nakładem North American, 1978, str. 222)Tak więc prasa i telewizja są nieodzownymi narzędziami, które doskonale nadają się do tego, aby zawładnąć świadomością tłumów. Technika jest sprawdzona, dopracowana w szczegółach. Chodzi o to, żeby bombardować nieustannie strumieniem ''newsów'', epatować sensacyjkami i ciekawostkami z różnych dziedzin, dzięki czemu wytwarza się szum, w którym łatwo jest ukryć autentyczne informacje, przeznaczone dla osób posiadających ''klucz'' do ich rozkodowania. W ten sposób przemycane są przeróżne komunikaty dla wtajemniczonych, zaszyte w gąszczu z pozoru błahych doniesień.Mamy tu do czynienia z gigantyczną manipulacją opinią publiczną, dokonywaną na skalę globu, ale zwłaszcza wobec społeczeństwa Zachodu. Jej zapowiedź odnajdujemy w brzmiących niezwykle aktualnie słowach (wypowiedzianych w 1880 roku, czyli w czasach, gdy nie było jeszcze telewizji!) przez Johna Swintona (1829 - 1901), redaktora naczelnego głównej gazety establishmentu - ''New York Times''. Żegnając w przeddzień przejścia na emeryturę swoich współpracowników podczas bankietu wydanego na jego cześć w American Press Association, powiedział:

 

Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić [na łamach gazety] swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, dla której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był tak szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którym kolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny.
Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! Jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy sterują wszystkim zza kulis! My jesteśmy marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasze talenty, nasz potencjał i nasze życie są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!

Powyższa wypowiedź Swintona została zamieszczona w ''Labor's s Untold Story'', przez Richarda O. Boyera i Herberta Morais'a.

//newworldorder.com.pl/artykul,3637,Zagluszanie-Prawdy-przez-media

KOMENTARZE

 • "Media jako współczesne niebezpieczeństwo"
  ~~~
  W PRL-bis praktycznie nie ma niezależnych mass mediów, jakie mogłyby kształtować świadomą opinię publiczną, której głos mogły być istotny dla rozwoju kraju.

  Zamiast tego mamy antypolskie — postubeckie i postkomunistycane — mass media. Kształtują one ten PRL-bis zgodnie z interesami postsowieckiej, mafijnej kasty rządzącej. Czyli tej kasty która przejęła kraj na własność w okresie zorganizowanych przez sowieckie tajne służby PRL zmian, jakie nastąpiły po 1989 roku. Zmiany te były jedynie sowieckicm cyrkiem zaarażowanym oraz wyreżyserowanym przez sowieckich agentów krwawej Informacji Wojskowej w PRL — tow. Jaruzelskiego i tow. Kiszczaka…

  Leopold Tyrmand już w 1980 roku opublikował w USA artykuł pt. "Media jako współczesne niebezpieczeństwo".

  Tyrmand zauważał w tym artykule, że "amerykańska prasa, dzięki absolutyzowaniu swojej pozycji, stała się oficjalnie niewyobrażalnym, totalitarnym elementem w demokratycznym wszechświecie Ameryki. Totalitarnym, gdyż nie zajmuje się jedynie informowaniem, choć twierdzi, że tak jest, ale atakuje całość życia i kształtuje je zgodnie ze swoim władczym liberalizmem".*

  Tyrmand przestrzegał przed zgubnym wpływem liberalnej prasy, a przecież potęga liberalnego kina jest stokroć większa z uwagi na dużo większą siłę rażenia.
  _______
  * Cytowane za: Prof. Grzegorz Kucharczyk, "Krótka historia hollywoodzkich fascynacji; Od Mussoliniego do Chaveza", "Nasz Dziennik", 19-20 września 2009, Nr 2020 (3541)
 • @Andy-aandy 17:09:06@ Pogromca Elit
  Święte słowa. Ktoś kto zna klucz do rozkodowywania zaszyfrowanej informacji ma dostęp do wiedzy zaklętej dla innych.To oni pociągają za sznurki a my cieszymy się jak małe dzieci...
 • @kanton 05:34:44
  Dla mnie to żaden powód do radości. Wolałbym, żeby nie było takiej potrzeby a jeżeli już to, żeby każdy obywatel to potrafił. W innym wypadku można tylko płakać.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY